Tussen de Vogezen en de Alpen liggen de hoge kammen van de Haut Jura. Dit uitgestrekte, groene decor is ideaal voor een gezinstocht met ezeltjes. De streek mag dan wel wat minder bekend zijn als toeristische bestemming, ze combineert wel het beste van de beide buurstreken. Je vindt er nog zalige rust, ongerepte natuur en uitstekende wandelmogelijkheden. Zwitserland ligt vlakbij en langs de vroegere smokkelpaden maken we kennis met de plaatselijke bevolking.
Een tocht met zicht op de bergen en toch niet te moeilijk. In vier wandeletappes lopen we in lusvorm door het natuurpark van de Hoge Jura. We passeren pittoreske dorpjes, watervallen en wouden, halfwilde paarden, bizons… We genieten volop van grandioze vergezichten, het vele groen en de gezelligheid van de gîtes waar we ’s avonds hartelijk worden ontvangen en kunnen genieten van heerlijke streekgerechten.
Vanuit meerdere verblijfplaatsen.
De overnachtingsplaatsen zijn eenvoudig maar comfortabel en afgestemd op wandelaars. Je wordt er hartelijk ontvangen.
Je overnacht in gastenkamers, in een tent-lodge (6 slaapplaatsen) of familiekamer en in een exclusieve yourt (max. 6 personen). Privé sanitair in de gastenkamers, voor de tent-overnachting nabijgelegen sanitaire ruimte. Lakens zijn elke avond voorzien. Handdoeken dien je zelf mee te brengen.
De ezel draagt de bagage in speciaal hiervoor voorziene tassen. Het is raadzaam om vanaf 5 personen een extra ezel te voorzien.
De ezel kan 2 tassen dragen, één aan elke zijde. Elke tas heeft een volume van 50 l. Het totale gewicht dat de ezel kan dragen is 40 à 50 kg naargelang zijn grootte. Pakzadel en tuig wegen 10 kg. Dat maakt dat er ongeveer 16 à 18 kg per tas overblijft dat kan worden meegenomen als persoonlijke bagage. Bij vier personen is dat dus 8 à 9 kg per persoon.
Aantal ezels:
Voor al onze wandel- en fietsreizen werken wij steeds met boekingen op aanvraag. Dit wil zeggen dat wij de effectieve beschikbaarheid pas kunnen nagaan nadat wij jouw boeking en betaling van het voorschot ontvangen hebben. De openstaande data op de website proberen wij zo up-to-date mogelijk te houden, maar beschikbaarheden fluctueren voortdurend. Bij ontvangst van jouw boeking en betaling starten wij het boekingsproces. Zodra de reis bevestigd is, brengen wij je daarvan op de hoogte en bezorgen wij je de bevestigde bestelbon. Als je geen andere periode of reis kan, vervalt alles kosteloos en storten we het reeds betaalde bedrag terug.
Bij boeking wordt € 15 per persoon dossierkosten toegevoegd op de bestelbon, met een maximum van € 60 per dossier. Voor dagactiviteiten worden geen dossierkosten in rekening gebracht.
Geen moeilijke tochten, 4 tot 5u30 effectief stappen per dag op het ritme van de ezel. Enige wandelervaring, tredzekerheid en overweg kunnen met een stafkaart is wel handig.
Met eigen wagen
La Pesse is het beste te bereiken met de eigen wagen. Volg de Autoroute du Soleil (A31) tot voor Macon, waar je de A40 neemt richting Genève. Aan de afrit St-Martin Du Frene, volg de A404 richting Oyonnax tot aan het einde van de autosnelweg. Aan het rond punt: volg richting Arbent-Viry, en vervolgens Desertin en La Pesse.
Met het openbaar vervoer
Eventueel zou je ook met de trein via Parijs en Lyon tot in Bellegarde geraken, en nadien het laatste stuk met een taxi tot in La Pesse. Ofwel neem je het vliegtuig tot in Genève of Lyon en neem je nadien een taxi naar La Pesse, maar dit zal je iets duurder uitkomen.
Gezinstocht geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. De ezeltjes zorgen voor een leuke meerwaarde tijdens de wandelingen.
Jongere kinderen kunnen korte stukjes op het zadel van de ezel zitten als ze moe zijn.
Je verblijft op basis van halfpension. Ontbijt en avondmaaltijden zijn inbegrepen. Afwisselende maaltijden met regionale producten.
De picknick ‘s middags is niet in de prijs inbegrepen. Voor de eerste en tweede dag kan je inkopen doen in het dorp van La Pesse of dingen meebrengen van thuis die goed bewaren. Voor de andere dagen kan je het beste de picknick bestellen op de plek waar je overnacht. Dat moet je wel al doen de avond ervoor, dus nadat je bent toegekomen. Deze picknicks betaal je dan ter plaatse.
Nee, minimum 2 deelnemers.
Verzending
De reisdocumenten worden ongeveer drie weken voor afreis bij je bezorgd, deels per e-mail en deels per post mits Zuiderhuis de volledige betaling van het eindsaldo ontvangen heeft.
Routeboek
Je ontvangt op voorhand van ons een reisdossier met alle praktische info. Ter plaatse krijg je een briefing van onze partner en ontvang je o.a. de wandelbeschrijving.
Bij het vertrek op wandeling (op dag 2) ontvang je van de gids op de ezelboerderij een topografische kaart op 1/25000, samen met een bagagedrager. Op het einde van de wandeling dien je deze terug aan de gids af te geven.
6 dagen, 5 nachten waarvan 4 wandeldagen.
Wens je extra nachten bij te boeken vóór, na of tijdens de reis? Laat ons dit dan zeker weten zodat we samen de mogelijkheden kunnen bespreken. Dit kan rechtstreeks via de website of via het vrije opmerkingsveld tijdens het maken van de reservatie. Extra nachten voor of na de reis kan je na boeking ook nog bijboeken.
Let op: extra nachten tijdens de reis dienen voor boeking aangevraagd te worden.
Er is geen annuleringsverzekering inbegrepen in de basisprijs van de reis. Bij annulering kunnen de annuleringskosten hoog oplopen. We verwijzen hiervoor naar de bijzondere voorwaarden. Het afsluiten van een volledige annuleringspolis is dan ook sterk aanbevolen.
Eveneens niet inbegrepen is een bijstands- en repatriëringsverzekering. De bijstandsverzekering die sommige mutualiteiten gratis aanbieden, geeft onvoldoende dekking (het bedrag repatriëring is meestal beperkt). Voor een avontuurlijke reis naar een verre bestemming is een volwaardige bijstands- en repatriëringsverzekering absoluut noodzakelijk. Je kan deze polissen afsluiten bij een maatschappij naar keuze of via Zuiderhuis. In samenwerking met Protections Travel Insurance werd een voordelige formule uitgewerkt.
Indien je op een individuele reis voor onvoorziene problemen komt te staan, kan je steeds terecht bij onze betrouwbare lokale partners. Op groepsreis kan je steeds terecht bij onze ervaren reisleiders. Zij helpen je ter plaatse snel en efficiënt verder.
In geval van nood kan je ons de klok rond bereiken op het noodnummer dat je terugvindt in je reisdocumenten.
Op vertoon van je bestelbon verlenen de volgende buitensportzaken je, naast gespecialiseerd advies, graag een korting van 10% indien je materiaal aankoopt voor je reis.
Indien je een reis boekt via Zuiderhuis, gebeurt dit onder de Belgische wetgeving en onder de bescherming van de reisvoorwaarden van de Geschillencommissie Reizen. Zuiderhuis NV is lid van het Garantiefonds reizen en van de VVR (Vereniging Vlaamse Reisbureaus).
Deze website is eigendom van Zuiderhuis. Door de toegang tot en het gebruik van de website en aanverwante sociale media kanalen (Facebook, Instagram, Youtube e.d.) verklaar je je uitdrukkelijk akkoord met de volgende voorwaarden.
Verwerking van persoonsgegevens
Het bezoeken van de website impliceert je uitdrukkelijke goedkeuring (door middel van mededeling van uw persoonsgegevens of opt-in) van de Privacy Verklaring en aldus van de manier waarop wij je persoonsgegevens verzamelen, gebruiken en verwerken. Lees daarom onze privacy policy.
Intellectuele eigendomsrechten
De inhoud van deze site en aanverwante sociale media kanalen (Facebook, Instagram, Youtube e.d.), met inbegrip van de merken, logo’s, tekeningen, data, product- of bedrijfsnamen, teksten, beelden, video’s, presentaties e.d. zijn beschermd door intellectuele rechten en behoren toe aan Zuiderhuis of rechthoudende derden. Onrechtmatig gebruik ervan is strafbaar. Zuiderhuis is niet verantwoordelijk voor het posten van eventuele auteursrechtelijk beschermde informatie door één of meerdere van haar leden. Lees daarom onze disclaimer policy.
Prijzen per persoon (o.b.v. 2 personen + 1 kind (3-11 jaar) – familiekamers)
De prijs wordt bepaald door het aantal volwassenen en kinderen van 3 tot en met 11 jaar:
Kind 0-2 jaar: € 73
Dagelijks vertrek mogelijk van 01/06/23 tot 15/09/23.
Beschikbare periodes
Focus op actieve natuurbeleving
Op onze fietsvakanties, wandelreizen en rondreizen staat de natuur centraal. Er gaat niets boven het verkennen van zanderige woestijnen, meanderende rivierdalen of mistige nevelwouden, of het nu al wandelend, met de fiets of met een (huur)wagen is. Wie de natuur verkiest, reist om te onthaasten en volledig tot rust te komen. Zowel dicht bij huis als in de verste uithoeken van de wereld kiezen we er op onze reizen voor om de natuur op een actieve en respectvolle manier te beleven. We streven ernaar zo weinig mogelijk sporen na te laten en onze impact op de natuur tot een absoluut minimum te beperken.
Met respect voor lokale bevolking en leefmilieu
Bewust reizen omvat meer dan omtrek van onze ecologische voetafdruk. Ook het (inter)menselijke aspect speelt een niet te onderschatten rol. Als reisorganisatie zetten we ons in om lokale bevolkingsgroepen en hun leefomgeving met eerbied te benaderen. Dat gaat van het respecteren van lokale gebruiken en rituelen tot het ondersteunen van lokale projecten en partners. Om reizen duurzaam te houden is het van cruciaal belang dat inkomsten uit toerisme terugvloeien naar de lokale bevolking. Dat niet enkel wij nieuwe ervaringen opdoen maar dat de lokale bevolking er ook zelf beter van wordt. We reizen om ten slotte om te begrijpen en niet om in te grijpen. Dat doen we als volleerd antropoloog en als gelijke.
Persoonlijke begeleiding en maatwerk
Onze reisspecialisten zijn één voor één doorgewinterde reizigers en kennen hun bestemmingen als geen ander. Ze zijn vertrouwd met de do’s-and-don’ts, kennen de lokale bevolking en weten moeiteloos de mooiste plekjes op de wereldkaart aan te duiden. Meermaals per jaar reizen ze de wereld rond, op zoek naar nieuwe regio’s en reisroutes. Verschillende onder hen hebben ter plaatse gewoond of doen dat tot op vandaag! Met de nodige terreinkennis en ervaring staan ze je bij van bij het ontkiemen van je reisplannen tot de praktische uitwerking. Ze hebben ter plaatse enkele mooie voorbeeldroutes uitgetekend, maar helpen je even graag op weg met een reisroute op maat.
Terreinkennis en jarenlange expertise
Sinds 1978 reizen we bij Zuiderhuis verwoed de wereld rond, eerst als Vreemde Continenten, Te Voet, Belgian Biking en Ijslandreizen, sinds 1996 als Zuiderhuis. Sinds de beginjaren tijd is er heel wat veranderd, maar onze kernwaarden zijn steeds dezelfde gebleven: terreinkennis, kleinschaligheid en actieve natuurbeleving. We kiezen ervoor geen reizen en bestemmingen aan te bieden die we zelf nog niet verkend hebben en staan wereldwijd in nauw contact met onze partners ter plaatse. Enkel zo kunnen we onze reizigers adequaat op weg helpen en de accenten leggen waar zij dat willen.
Ivo en Sylwia P.
Wandelreis op Kaapverdië
5 werelden in een unieke creoolse mix van Afrika, de Caraïben en Europa … we hebben het erg naar onze zin gehad in Kaapverdië. Op het kruispunt van Afrika, de Caraïben, en Europa vind je een variatie aan werelden in één land, met de creoolse cultuur en de bijhorende
Ontdek Kaapverdiebrede glimlach als bindmiddel.
Pieter Van De Gender
Wandelreis langs de Eisleck Trail
Onze dochter van twee jaar heeft er evenveel als ons van genoten. Zuiderhuis en lokale partners maakten dit praktisch mee mogelijk. Dank!
Ontdek de Eisleck TrailFleur Van Bocxlaer
Wandelreis naar Beieren, Duitsland
Vlot bagagevervoer, erg degelijke hotels en perfecte combinatie stad-platteland. Ons dossier werd vlot afgehandeld. Wandeldag zes, Peiting – Halblech was onze favoriet met prachtige, afwisselende en erg aangename routes.
Ontdek de wandelreis Beieren: München, meren en kastelenJef Smolders
Wandelreis naar de Costa Vicentina
Fantastische dienstverlening en flexibiliteit door Zuiderhuis. Zeker een dikke pluim in deze moeilijke tijden. We hebben een fantastische wandelvakantie gehad in Portugal en genoten van een heerlijke kustlijn, de zonnige temperaturen met een verfrissend zeebriesje, en de culinaire geneugten
Ontdek de Portugese Costa VicentinaAxel Van Eenoge
Rondreis in Tanzania
In juni 2021 hebben we een privéreis naar Tanzania gemaakt, Super! Eerst hebben we Arusha N.P. bezocht, vervolgens naar Tarangire N.P. en de Ngorongoro Crater, allebei prachtig. En als kers op de taart hebben we de Serengeti bezocht. Alles was prima geregeld: lekker eten, verzorgde lodges en prachtige tent camps. De mensen waren heel vriendelijk en de gids was top. We hebben zeer veel dieren gezien, zelfs een luipaard. Het Zuiderhuis heeft ons zeer goed geholpen bij het plannen van deze reis.
Ontdek onze rondreizen in TanzaniaAnnemie en Geert
Groepsreis in Jordanië
We wensen reisleidster Kathleen langs deze weg nog eens te bedanken voor de boeiende reis. We kijken nu met andere ‘ogen’ naar Jordanië en hebben echt kunnen genieten van het interessante programma. De culturele en historische achtergrond betekende voor ons een echte meerwaarde waar we ook naar hadden uitgekeken. Het verteltalent van Kathleen vonden we heel fijn.
Ontdek onze reizen in Jordanië