- Afstand : /
- Begeleiding : Marleen Gevers
- Startplaats : Station van Brussel Centraal
- Start : 10u00 – einde : 17u00
De Zuiderhuis en Noorderhuis wandeldagen: ideaal als eerste kennismaking met onze (wandel)reizen, om je reisgenoten of reisleider van een vorige reis nog eens terug te zien, om een praatje te slaan met een Zuiderhuis of Noorderhuis medewerker, om je conditie (voor een volgende reis) een beetje aan te scherpen of gewoon om een fijne en actieve dag te beleven. Verscheidene keren per jaar organiseren we een wandeldag, telkens op een andere locatie.
Marleen reist al vele jaren met Zuiderhuis. Ze is afkomst uit Antwerpen maar woont inmiddels al meer dan 40 jaar in Brussel. Door haar werk komt ze in zo goed als alle wijken, pleinen en gebouwen van onze hoofdstad. Met veel passie gidst ze vrienden of reisgenoten door de stad. Op zondag 17 mei neemt ze met plezier een groepje Zuiderhuis en Noorderhuis klanten op sleeptouw. Waarom Marleen een haat-liefde verhouding heeft met de stad, komen we onderweg te weten.
We wandelen langs bekende gebouwen en plaatsen, maar net zo goed langs onbekende pareltjes met een opmerkelijke geschiedenis. Verwacht je aan een bijzondere ontdekkingstocht door het hart van Brussel met onderweg vele interessante verhalen en weetjes en beklijvende persoonlijke anekdotes.
’s Middags houden we halt aan de Wolf Food Market, een oud bankgebouw dat omgetoverd werd tot een prachtig culinair walhalla met streetfood uit alle hoeken van de wereld. Voor een koffie onderweg stoppen we in de historische taverne Espérance, een Art Deco parel gelegen op een boogscheut van de Nieuwstraat.
Let op: deze wandeling wijkt af van onze klassieke wandeldagen. Voor een keer trekken we niet naar een mooi stukje natuur voor een stevige wandeling maar worden we door een gids door de binnenstad van Brussel geleid. We leggen maar een beperkt aantal kilometers af. Onderweg maken we vele stops om te luisteren naar boeiende verhalen en interessante weetjes.
Geen honden toegelaten.
Geen terugbetaling indien je na inschrijving toch niet aanwezig kan zijn.
Wie eventueel wenst te carpoolen naar de startplaats van de wandeling kan bij inschrijving bij ‘opmerkingen’ zijn/haar woonplaats vermelden (stad of gemeente). We zullen dan in de e-mail met de praktische afspraken je e-mailadres en woonplaats vermelden zodat mensen met interesse om samen te rijden met je contact kunnen opnemen.